INFORMACINIS LAPELIS

METADOXIL 500 mg tabletės

Metadoxinum

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. METADOXIL galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėja arba per 7 dienas nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
 

Lapelio turinys

1. Kas yra METADOXIL ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant METADOXIL
3. Kaip vartoti METADOXIL
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti METADOXIL
6. Kita informacija
 

1. KAS YRA METADOXIL IR KAM JIS VARTOJAMAS

METADOXIL greitina alkoholio metabolizmą, didina jo ir toksinio metabolito acetaldehido išsiskyrimą su šlapimu, todėl mažėja alkoholio kiekis kraujyje, trumpėja žalingas jo poveikis audiniams. Gydant ūminę intoksikaciją alkoholiu, METADOXIL daro veiksmingą poveikį, įskaitant ir alkoholio sukeltai motorinės funkcijos stimuliacijai. Be to, medikamentas slopina vėmimą. Gydant lėtinį alkoholizmą, pasireiškia statistiškai reikšminga tendencija į kepenų biocheminių tyrimų duomenų normalizavimą. METADOXIL tabletės vartojamos kaip papildomas vaistas simptomų, sukeltų lėtinės intoksikacijos etilo alkoholiu, lengvinimui ir alkoholio sukelto kepenų pažeidimo gydymui.
 

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT METADOXIL

METADOXIL vartoti negalima

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) metadoksinui arba bet kuriai pagalbinei METADOXIL tablečių medžiagai;
- jeigu krūtimi maitinate kūdikį.
 

Specialių atsargumo priemonių reikia imtis jeigu

Atsargiai METADOXIL reikia gydyti Parkinsono liga sergančius ligonius, vartojančius levodopos, kadangi gali silpnėti pastarojo preparato poveikis.
 

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. METADOXIL stiprina levodopos dekarboksilinimą periferijoje, todėl silpnėja jos veiksmingumas.
 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Kadangi nėra pakankamai duomenų apie METADOXIL vartojimą nėščioms moterims, todėl galimas pavojus nėštumui nėra žinomas. Nėščioms moterims metadoksilio vartoti galima tik būtiniausiu atveju. Žindymo laikotarpiu medikamento gerti irgi draudžiama, kadangi vaistas mažina hormono prolaktino kiekį kraujyje (sukelia hipoprolaktinemiją).
 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus tyrimų neatlikta, tačiau tokio poveikio nepastebėta.
 

3. KAIP VARTOTI METADOXIL

METADOXIL visada vartokite tiksliai taip, kaip šiame lapelyje nurodyta. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 

Dozavimas ir vartojimo būdas


Suaugusiems žmonėms

Lėtinė intoksikacija etilo alkoholiu, kepenų pažeidimas. Rekomenduojama paros dozė yra dvi 500 mg tabletės. Jeigu vaisto vartojant būklė per 7 dienas palengvėja, jo, jei reikia, galima vartoti 2 – 3 mėnesius. Gydytojo leidimu jo galima gerti ir ilgiau, net 6 mėn.
 

Senyviems žmonėms

Senyviems žmonėms METADOXIL galima gydytis saugiai, specialiai dozės keisti nereikia.
 

Vaikai ir paaugliai

METADOXIL nerekomenduojama vartoti vaikams ir paaugliams, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nėra.
 

Pacientai, sergantys kepenų nepakankamumu

Sergant kepenų ligomis, tokiomis kaip alkoholinė kepenų liga, rekomenduojamą METADOXIL dozę vartoti galima. Pacientų, sergančių sunkiu kepenų nepakankamumu, gydymo šiuo vaistu patirties nėra. Įprastiniais atsargumo sumetimais, tokiems pacientams patariama ilgai šiuo vaistu nesigydyti.
 

Pacientai, sergantys inkstų nepakankamumu

Inkstų nepakankamumu sergančių pacientų gydymo METADOXIL patirties nėra. Atsižvelgiant į tai, kad iš organizmo vaistas iš dalies išsiskiria pro inkstus, įprastiniais atsargumo sumetimais tokiems pacientams reikia mažinti dozę ir ilgai šiuo vaistu nesigydyti.
 

Pavartojus per didelę METADOXIL dozę

Pranešimų apie perdozavimą negauta. Kadangi toksinis METADOXIL poveikis yra silpnas, netyčinis perdozavimas nėra tikėtinas. Jeigu iš karto suvartojote daug METADOXIL tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kuris nuspręs kokių būtiniausių priemonių reikėtų imtis.
 

Pamiršus pavartoti METADOXIL

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
 

Nustojus vartoti METADOXIL

METADOXIL veikia tol, kol vartojamas. Nustojus vartoti, jo sukeltas poveikis greitai išnyksta. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

METADOXIL, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Reikėtų pažymėti, kad kartais nepageidaujamas reakcijas gali būti sunku atskirti nuo pačios ligos sukeltų simptomų. METADOXIL vartojant ilgai, retais atvejais, gali prasidėti periferinė neuropatija, kuri išnyksta praėjus tam tikram laikui po vaisto vartojimo nutraukimo.
 

Vartojant METADOXIL gali pasireikšti šios nepageidaujamos reakcijos

Labai retai (pasireiškia mažiau negu 1 iš 10 000 šio vaisto vartojančių žmonių): padidėjusio jautrumo reakcijos, nervų pažeidimas (periferinė neuropatija), galvos svaigimas ir nuovokos praradimas (dezorientacija), viduriavimas, vėmimas, odos ar poodinio audinio patinimas (angioneurozinė edema), odos išbėrimas, dilgėlinė, niežulys ir sumažėjęs apetitas. Jeigu ligos simptomai pasunkėjo arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
 

5. KAIP LAIKYTI METADOXIL

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki arba EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, METADOXIL vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
 

6. KITA INFORMACIJA

METADOXIL sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra metadoksinas. Vienoje METADOXIL tabletėje yra 500 mg metadoksino.
- Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė ir magnio stearatas.
 

METADOXIL išvaizda ir kiekis pakuotėje

METADOXIL tabletės yra baltos, apvalios, vienoje jų pusėje yra užrašas „METADOXIL“, kitoje - vagelė. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.
 

Pakuotės dydis

Kartoninė dėžutė, kurioje yra 10 tablečių (1 PVC ir aliuminio lizdinė plokštelė, kurioje yra 10 tablečių).

Kartoninė dėžutė, kurioje yra 30 tablečių (3 PVC ir aliuminio lizdinės plokštelės, kurių kiekvienoje yra 10 tablečių).

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
 

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Laboratori Baldacci S.p.A.
Via S. Michele degli Scalzi 73, 56100 Pisa
Italija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
UAB „MRA“
Žirnių g. 26, LT-02120 Vilnius
Tel.: +370 5 2649010

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-05-23
Naujausia vaistinio preparato pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

Metadoxil pakuotė
Pirkti internetu